Kompostowalne plastiki – czy warto stosować bio polimery

Przyświeca nam idea zrównoważonego rozwoju, dlatego przewidywanie trendów rynkowych oraz przyszłych przepisów dotyczących ochrony środowiska jest podstawą planowania naszych inwestycji. W naszej ofercie mamy szeroką gamę produktów z folii bio kompostowalnych. Surowce z jakich są wykonane są najlepszej jakości i spełniają najbardziej wymagające normy dotyczące kompostowania i rozkładu produktu w warunkach naturalnych. Naszym partnerem w tej dziedzinie jest firma NUREL, która opracowała nową gamę odnawialnych i kompostowalnych biopolimerów: INZEA®.

https://biopolymers.nurel.com/en/nurel/inzea

Polimery biokompostowalne to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na bardziej zrównoważone tworzywa sztuczne. Surowce jakich używamy to gama biopolimerów, które można przetwarzać metodami wytłaczania przy użyciu urządzeń takich jak ekstrudery i automaty tnąco-zgrzewające. W naszej fabryce dysponujemy sprzętem najwyższej jakości specjalnie skonfigurowanym to przetwarzania biosurowców co sprawia, że produkty są najwyższej jakości i spełniają wszelkie parametry środowiskowe

Dzięki optymalnym właściwościom mechanicznym, folie na bazie surowców INZEA mogą być zrównoważonym rozwiązaniem zastępującym polimery na bazie ropy naftowej, m.in. folie HDPE czy LDPE.

Surowce, które wykorzystujemy w produkcji pozyskiwane są ze źródeł odnawialnych.

Gama produktów INZEA została zaprojektowana tak, aby powrócić do natury przy pomocy różnych metod utylizacji, takich jak kompostowanie przemysłowe i domowe, lub poprzez biodegradację w różnych środowiskach, które mogą obejmować glebę, wodę lub fermentację beztlenową.

Wszystkie wytworzone przez nas produkty na bazie surowców bio-kompostowalnych spełniają normy:

– kompostowania zgodnie z normą EN 13432

– zawartości surowców odnawialnych

– odpowiednie do kontaktu z żywnością