RECYKLING

Produkowane przez nas opakowania polietylenowe wykonane są z surowców o niskiej lub wysokiej gęstości:

 

Recykling tych materiałów nie jest skomplikowanym procesem i uzyskane w ten sposób surowce wtórne z powodzeniem nadają się do ponownej produkcji opakowań.

Ze względu na swoje właściwości torby polietylenowe idealnie nadają się do wielokrotnego użytku. Naszych klientów zachęcamy do wyboru grubszych ścianek toreb na zakupy, które wydłużają ich funkcjonalność.

Wybierając produkt wykonany z  polietylenów pochodzących z recyklingu, przyczyniamy się do ograniczenia wydobycia ropy naftowej. Jedna tona reklamówek poddanych recyklingowi oszczędza 11 baryłek ropy.

Jak prawidłowo separować opakowania polietylenowe?

– usuń wszystko ze środka woreczka lub torebki – paragony, naklejki, okruszki itp

– zorganizuj w domu kosz lub worek do zbierania zużytych reklamówek i woreczków – po złożeniu zajmują naprawdę mało miejsca i w jednym worku na śmieci zmieści się ich naprawdę dużo

– wypełniony worek oddaj do selektywnej zbiórki odpadów plastikowych lub do sklepu, który udostępnia pojemniki na zużyte reklamówki i woreczki

Pamiętaj – użyj opakowań wielokrotnie zanim zdecydujesz się je wyrzucić.

Jeżeli szukasz alternatywy dla opakowań z folii polietylenowych, idealnym rozwiązaniem są produkty wykonane z materiałów kompostowalnych lub biodegradowalnych.

W procesie produkcji są one dużo mniej obciążające dla środowiska niż torby papierowe, a podobnie jak one ulegają biodegradacji w naturalnych procesach.

Opakowania z certyfikatem  można z powodzeniem poddać procesowi rozkładu w przydomowym kompostowniku.