Cała nadzieja w recyklingu

Recykling tworzyw sztucznych jest jedną z najlepszych metod walki z problemem zaśmiecania planety. Plastik w różnych formach jest obecnie najczęściej używanym materiałem. Jego największe zalety to:

 – trwałość

– lekkość

– łatwość obróbki

– możliwość wielokrotnego przetwarzania

Najlepszym sposobem na zamknięcie obiegu plastiku jest jego prawidłowa segregacja po zużyciu. Recykling tworzyw sztucznych maksymalizuje żywotność materiałów polietylenowych.

Każdy produkt jaki kupujemy ma swoją żywotność, od początku użytkowania musimy zdawać sobie sprawę z tego, kiedy i jak zakończymy jego użytkowanie. Najlepiej wprowadzać produkt do obiegu wielokrotnie, jeśli się da w tej samej postaci, jeżeli już nie nadaje się do użytku – poddać recyklingowi.

Recykling to najlepszy sposób na maksymalizację oczekiwanej żywotności istniejących materiałów.

Recykling tworzyw sztucznych to złożony system, na który wpływają rynki światowe, polityka cenowa i lokalne przepisy. Jest to proces, w którym wszyscy powinniśmy uczestniczyć. Niezależnie od tego, czy projektujemy opakowania, konsumujemy produkty, czy też  jesteśmy zbieraczem odpadów.

W naszym zakładzie mamy możliwości przetwarzania regranulatów pochodzących z recyklingu produktów plastikowych. Folia z regranulatu najczęściej używana jest to produkcji worków na śmieci, ale z powodzeniem możemy ją przetworzyć na reklamówki, worki do pakowania produktów, taśmy czy rękawy foliowe. Oferujemy również folie w roli np. folie budowlane , folie rolnicze, folie do zastosowań przemysłowych.

folia bio